Nanomaterials

logo 600 400Ege Nanotek Kim. San. Ltd. Şti.’nin güçlü tedarik ağı sayesinde istenilen özelliklerde ve boyutlarda karbon nano tüpleri, nano metal tozları, metalik olmayan nano tozlar, nano bileşikler, nano oksitler, tekil elementli  nano oksitler, çoğul elementli nano oksitler, nano karpitler, nano nitrürler, nano yayılımlılar, hidroksiapatit, alaşım nanotozlar, mezogözenekli nano malzemeler, tekil dağılımlı (monodisperse) nanoparçacıklar, manyetik nano parçacıklar tarafınıza sağlanmaktadır.

egeKalsiyum karbonat (bilinen adıyla kalsit); Türkiye’de ve dünyada boya, kağıt, polimer, plastik ve kablo, gıda, seramik, yapıştırıcı kimyasalları, inşaat gibi çeşitli sanayi dalları başta olmak üzere, izolasyon malzemesi, mürekkep, ciklet, yem, kauçuk, sünger, vb. bir çok farklı sektörde de kullanılmaktadır. Çeşitli boyutlarda kullanılan kalsit, ürününüze beyazlık, dayanıklılık, akışkanlık (viscosity), gerilme akma mukavemeti (tensile yield strength), çekme mukavemeti (tensile strength), kopma uzaması (elongation at break), Young zorlanım ölçüsü (Young’s Modulus), erime akışkanlığı (melting flow), esneme gerilimi (yield stress) gibi çeşitli özelliklerde iyileştirme kazandırmaktadır. Özellikle, kalsit kullanımı ile birlikte üretim maliyeti düşmekte ve ürününüzün istenilen fiziksel ve mekanik özellikleri iyileştirilebilmektedir. Mikronize kalsite göre nanometrik kalsitin yüzey alanının daha fazla olması, daha homojen bir parçacık boyut dağılımında olması gibi sebeplerden dolayı mikronize kalsit kullanımına göre nanometrik boyutlarda kalsit kullanımı, ürününüzün istenilen fiziksel özelliğini de arttırmaktadır. Dolayısıyla, nanoteknolojik üretim hattı ile çöktürülmüş kalsitin kullanımı son derece önemlidir.

Ege Nanotek Kim. San. Ltd. Şti.’nin geliştirdiği üretim hattı sayesinde, değişik kristal yapılarında, tekil tane dağılımlı, dar bir parçacık boyutu dağılımında, istenilen nanometrik boyutlarda çöktürülmüş kalsit, aragonit ve vaterit (kalsiyum karbonat) üretimini gerçekleştirebilmektedir.