Oval Dişli Debimetre

Oval Dişli DebimetreOval dişli debimetreler sıvı debi okuma ve hesaplama için üretilmiş debimetrelerdir. Oval dişli debimetreler anlık ve toplam debi kontrolünde veya ölçümünde sıklıkla kullanılan debimetrelerdir. Yüksek ölçüm aralığı, yüksek sıcaklık ve vizkositeye sahip akışkanlarda kullanım özelliği, kolay ve uygun kurulum özelliği ile tercih sebebi olmaktadır. Türbin debimetreler  yüksek vizkositeye sahip akışkanlara kullanıma uygun değilken bu alanlarda oval dişli debimetreler rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Güncel fiyatları öğrenmek, detaylı bilgi ve teklif almak için tıklayınız.

Debimetre Teklifi İste

Oval dişli debimetrelerde ölçüm, oval dişli debimetrenin test odasında yapılmaktadır. Bu bölümde birbirine bağlı bir çift oval diş bulunmaktadır. Oval diş çifti, giriş ve çıkış arasında oluşan sıvı fark basıncı sayesinde dönüşünü gerçekleştirmektedir. Debi akış miktarı bu dişlilerin dönüş sayısı belirlenerek hesaplanmaktadır. Oval dişlerin dönüş hızı, aşık hızı ile artan veya azalan giriş çıkış arasındaki sıvı fark basıncına bağlı olarak değişmektedir.

Oval dişli debimetreler, pozitif deplasmanlı debimetre çeşitlerinden biridir.  Bu debimetreler sıvı akış ölçümünde geniş ölçüm aralığı, yüksek hassasiyet, iyi çözünürlük ve kolya montaj özelliklerini extra parçaya ihtiyaç olmadan sağlamaktadırlar.

Oval dişli debimetreler ortam koşullarındaki her türlü sıvı akışkanın yanısıra, 180 C derece altındaki, sıcak su, sıcak yağ veya buhar ölçümünde de kullanıma uygundur. Oval dişli debimetreler üzerinde analog göstergesi ile birlikte digital pulse çıkış özelliğine sahiptirler. Debimetre parçaları paslanmaz çelikten oluşmaktadır, bu sebeple gıdada kullanıma uygundur. Ayrıca kullanım alanları;

* Petrol ürünleri

* Kimyasal sıvılar

* Endüstriyel sıvılar

* Yağ çeşitleri

* Rafine yağ çeşitleri

* Kimyasallar

* Süt vb. sıvı gıdalar.

TEKLİF İSTE

[mantra-button-dark url=”#”]Teknik Özellik[/mantra-button-dark]
[mantra-button-light url=”#”]Bağlantı:[/mantra-button-light] DN15 – DN100 mm arası
[mantra-button-light url=”#”]Hassasiyet:[/mantra-button-light] +- 0.5 %
[mantra-button-light url=”#”]Tekrarlıyabilirlik:[/mantra-button-light] 0.2 %
[mantra-button-light url=”#”]Max. Basınç:[/mantra-button-light] 70 Bar
[mantra-button-light url=”#”]Ölçüm Aralığı:[/mantra-button-light] 0.38 – 250 m3/h ( Bağlantı Çapına Göre Değişken )
[mantra-button-light url=”#”]Her Dönüş İçin Akış Miktarı:[/mantra-button-light] 1.6 ml ´den 69 ml´ ye kadar bağlantı çapına göre değişken
[mantra-button-light url=”#”]Çıkış:[/mantra-button-light] Opsiyonel Pulse
[mantra-button-light url=”#”]Gösterge:[/mantra-button-light] Analog ibreli gösterge 
[mantra-button-light url=”#”]Besleme:[/mantra-button-light] 5 – 24 VDC +- 10%